Značka BOOKMAN

O značce

Bookman vytváří inspirativní produkty zviditelnění s estetickým dotekem pro cyklisty, běžce a chodce, kteří potřebují vidět a být viděni. S velkým důrazem na detaily, kvalitu a bezpečnost má design jediný cíl: zviditelnit každého v provozu a zabránit nehodám.

„Bezpečnost nemusí být nudná. Naším cílem je zachraňovat životy a zviditelnit všechny v provozu. A abychom toho dosáhli, věříme, že musíme vytvářet produkty, které lidé opravdu rádi používají.“

Bookman se sídlem ve Stockholmu ve Švédsku čerpá z dědictví švédských značek s důrazem na bezpečnost, ale také nachází inspiraci v tradicích minimalistického, funkčního skandinávského designu a inovativních technologií. A jelikož pochází ze země polárních nocí s 24 hodinami tmy, každý produkt musí splňovat ty nejvyšší standardy.

Příběh Bookmana

Poskytování bezplatných světel na jízdní kola pro všechny studenty; to byla první cesta Bookmana. Zakladatelé společnosti Bookman, David Axelsson a Victor Kabo, se poprvé setkali při studiu průmyslového inženýrství a managementu na Univerzitě v Linköpingu, kde je a pár podobných myslí spojila vzájemná vášeň pro podnikání.


Během dlouhých hodin diskusí o obchodních konceptech si uvědomili, že celá fakulta jezdí na kole kolem kampusu a města bez adekvátního osvětlení. Byl to scénář, který sami měli na svědomí, a tak se rozhodli s tím něco udělat. Řešením se stala místní dopravně bezpečnostní kampaň s názvem Studentlyset (Studentovo světlo), která na univerzitě rozdávala bezplatná světla na kola. Kampaň se brzy rozvinula v celostátní kampaň na zvýšení povědomí o viditelnosti a rozdala studentům více než 50 000 světel.

Po dokončení studií se přestěhovali do Stockholmu a začali pracovat na tom, co by se stalo Bookmanem, a požádali o pomoc produktového designéra. Chtěli vytvořit vlastní značku cyklistického příslušenství se zaměřením na design a použitelnost produktů. Jako přirozené rozšíření práce, kterou začali na vysoké škole, byl jejich první koncept jednoduchý: vyrobit světlo na kolo, které nebude nudné.

V roce 2011 byla uvedena na trh první světla Bookman – barevná, minimalistická a funkční, určená pro městské cyklisty a nadšence do designu. Od té doby produkty Bookman přijaly jako MoMA, Colette, Merci, Selfridges a Paragon Sports a portfolio jejích produktů se rozrostlo na nositelné osvětlení a produkty pro zviditelnění pro každodenní použití, nejen pro cyklistickou komunitu.

V roce 2018 se Bookman stal Bookman Urban Visibility, což je odrazem jeho rozšiřujícího se poslání zajistit, aby každý mohl být viditelný a v bezpečí, aniž by obětoval svůj styl.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz