Typy Longboardů část první

Vybrat si longboard pro svůj styl je jako vybrat si perfektní batoh. Každý batoh může nést věci, ale každý z nich je navržen tak, aby nesl různé předměty a postaven pro jiný účel. Jakmile zjistíte, jak chcete desku POUŽÍVAT, můžete zjistit, která bude fungovat nejlépe. Neexistuje nic takového jako dokonalý all-in-one longboard, který by se hodil ke stylu každého skatera...

Pokud si vyberete správný typ, bude ježdění mnohem zábavnější. Výběr longboardů je obrovský, ale tento článek vám pomůže zúžit. Prkna jsou určena pro tanec, sjezd, křižování, carving, freeride, freestyle a push.

Nejen, že existují typy longboardů pro každý styl, mnohé jsou vyrobeny jako hybrid, aby fungovaly pro 2-3 styly.

Mějte na paměti, že každé prkno je opravdu dobré pouze v jedné disciplíně a hybridní je nejlepší, pokud chcete jezdit mnoha různými způsoby. 

Všechny prkna můžete vložit do našeho batohu LONG.

Předobjednávky jsou spuštěné.

 

CRUISER LONGBOARDS

Nejzákladnější výchozí bod pro téměř každého jezdce. Cruising je přesně tak, jak to zní, sjízdět se po silnici nebo v parku s přáteli a užívat si jízdu. Tento typ longboardu bude jednodušší/základnější než jakýkoli jiný styl.

Obvykle mají tvar pintail (jako surfovací prkno). Cruiser longboard je nastaven tak, aby byl zábavný pro carving a obvykle má velmi hladká BIG kola, aby se snadno odvaloval a nezachytával na chodníku trhliny nebo hrboly. Tvary cruiser longboard jsou pravděpodobně styl longboardu, který znáte ze všech nejvíce.

V této říši je další deska zvaná mini křižník. Je méně shovívavý než cruiser board a je navržen tak, aby se dal snadno vzít s sebou kamkoli.

 

 Snímek obrazovky 2022-06-22 v 12.02.28

 

CARVING LONGBOARDS

Progrese, která zapadá do kategorie Cruising, ale je o něco vyladěnější. Není doporučena pro úplné začátečníky. Carving je stejný jako na lyžích nebo snowboardu. Opíráte se do zatáček a jedete s flow proudem jako padací list. :) 

Carving je nářez a milují ho ti nejzkušenější profesionálové. Prkna pro carving jsou obvykle nastavena podobně jako Cruisery, ale s větším vyhloubením. Vyhloubení je křivka na horní straně prkna, která drží vaše nohy bezpečně na místě, když se nakloníte kterýmkoli směrem. 

Většina prken má v sobě vyřezanou prohlubeň na kolo (podobně jako u auta, ale ve velmi malém měřítku), aby se zabránilo okusování kol a umožnilo vám zatáčet hlouběji náklonem.

Majitelé Carving boardů se mohou cítit trochu sebevědoměji, protože obvykle jsou výše nad zemí. Ultra měkká kolečka pomáhají prknu udržovat trakci za všech okolností. Cílem není sklouznout, ale uchopit a naklonit se co nejvíce do zatáčky. Téměř všechny cruising boardy vám umožní bavit se carvingem a naopak. 

 

Snímek obrazovky 2022-06-22 v 12.11.40

 

FREERIDE LONGBOARDY

Freeride bruslení existuje samo o sobě. Tyto desky jsou stále velmi zábavné pro křižování a carving, ale jsou méně citlivé a odpouštějící. Je to styl bruslení, který zahrnuje spoustu skluzů a větší rychlost než předchozí dva.

Tyto longboardy se dodávají ve všech tvarech a velikostech a mají poněkud menší kolečka, která bruslaři umožňují klouzat. Klouzání je stejné jako driftování v autě. Je to způsob, když necháte kola ztratit přilnavost a otočíte prkno do stran. Kolečka pro skluz jsou vyrobena z tvrdší uretanové směsi, která se může uvolnit při zatlačení do skluzu v rychlosti.

Kola ve skutečnosti zanechají uretanové čáry na zemi známé jako „thane“ čáry a freerideři soutěží o to, kdo zanechá nejdelší čáru.

Freeride prkna jsou nejčastěji Drop-throughs desky. Drop-throughs mají otvory vyříznuté do desky, které umožňují šroubům viset z desky pod tracky. Díky tomu sedí blíže k zemi, což je činí stabilnějšími pro skluz a rychlost.

Prkna vyrobená pro freeride se mohou dramaticky lišit a mají různé vyhloubení a cambery pro bezpečnější umístění nohou pro skluzy a pro udržení kontroly při vyšších rychlostech. Některé jsou postaveny s dvojitým spádem.

Freerideři obvykle nosí rukavice, aby mohli táhnout ruku, aby udrželi rovnováhu, když klouzají a dostávají se co nejníže k zemi. Pokud se rozhodnete vyzkoušet freeride, určitě si pořiďte chrániče a helmu, abyste byli chráněni i při rychlosti!

Snímek obrazovky 2022-06-22 v 12.19.27

 

Všechny prkna můžete vložit do našeho batohu LONG.

Předobjednávky jsou spuštěné. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz