Rychlá historie: Počátky Longboardu

Žít stereotypní život může být únavné. Přijetí nového koníčku vám může přinést radost do života. Longboarding je jedna taková zábava, která je vzrušující a návyková. Než skočíte na prkno, seznamte se s rychlou historií původu longboardu a se styly jízdy.

 

ZAČÁTEK


Příběh vzniku longboardingu začíná na Havaji v padesátých letech minulého století. Pro lidi, kteří měli rádi skateboarding a surfování, přišel longboard na svět jako hybrid. Tato inovace umožnila surfařům zvládnout své řemeslo na souši, pokud voda toho dne nespolupracovala. Sidewalk-surfing je jiný název pro longboarding založený na jeho surfařských kořenech.

 

VZESTUP A PÁD


Longboardy se nakonec na konci 50. let dostaly do Lower 48 a v 70. letech se staly mezi Kaliforňany docela populární. Longboardy získaly větší trakci, jakmile se objevila polyuretanová kola. Nová kolečka dala uživatelům větší kontrolu nad jejich deskami a zároveň zvýšila jejich rychlost.

Postupem času však skateboarding v popularitě předčil longboarding. Kratší desky umožnily milovníkům vzrušení experimentovat s novými triky, které na longboardu nebyly možné.

 

NÁVRAT


V devadesátých letech se skateboarding stal běžnějším kvůli rostoucí popularitě některých domácích jmen. Navíc se snowboarding stal standardem oproti tradičním zimním sportům, jako je lyžování. Vzhledem k tomu, že popularita těchto dvou sportů dosáhla svého vrcholu, byl longboard připraven ke svému oživení.

Skateboarding – který byl kdysi zábavnou, relaxační a odpočinkovou aktivitou – se změnil spíše v soutěžní činnost. Longboarding se stal opět novinkou a mnoho lidí jej dokonce začalo využívat jako způsob dopravy po městských chodnících a ulicích. Longboardy se navíc staly cennými nástroji pro snowboardisty, kteří chtěli vypilovat své dovednosti na sněhu.

 

STYLY JÍZDY

CRUISING A CARVING


Jakmile se koncem 90. let 20. století rozběhly, objevily se reverzní kingpiny, díky nimž byl carving jednodušší. Lepší ovládání longboardu vedlo mnoho lidí k vyzkoušení tohoto stylu. Tak se cruising a carving staly nejoblíbenějšími formami longboardingu, protože byly nejsnáze uchopitelné.

 

SLALOM


Stejně jako soutěž ve slalomu na olympijských hrách tento styl zahrnuje houpání a proplétání se mezi překážkami na dráze. Pokud však chcete žít svůj život na hraně, můžete to udělat i na chodnících mezi civilisty. Pokud se dokážete poměrně snadno prodírat davy, neměli byste mít problém s kužely.

 

DOWNHILL


Nejdobrodružnější formou longboardu je Downhill. Z nějakého důvodu se tomu říká speed-boarding, takže by to měli zkoušet jen ti nejzkušenější jezdci. Rychlí sjezd z kopce je skvělý pocit, ale noste vhodné bezpečnostní vybavení jako prevenci.

 

To je krátká historie vzniku longboardingu. Doporučujeme vám se mrknout na náš batoh na longboard, který jsme vyvinuli. STAY SAFE AND BE SMART! 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz