Proč nedáváme Vánoční slevy?

Jelikož nám často píšete o Vánoční slevu nebo na povánoční výprodej, připravili jsme pro vás tento článek.

Povánoční slevy jsou velmi populární a mnoho zákazníků očekává, že jejich oblíbené obchody budou mít po Vánocích slevy.

Pokud se ale výrobce jako třeba my rozhodne, neposkytovat velké povánoční slevy na vaše produkty, může to být kvůli několika důvodům, které jsme vám zde sepsali. 

  1. Náklady na výrobu jsou příliš vysoké: Pokud jsou náklady vašich produktů vysoké z důvodu České výroby a ne výroby v Číně, může být obtížné ještě více snížit ceny bez toho, abyste byli nuceni snížit marži nebo dokonce přestat vydělávat peníze.

  2. Nemáte dostatek zásob: Pokud nemáte dostatek zásob (desítky, stovky) určitých produktů, může být obtížné je prodávat se slevou, protože byste mohli prodělat peníze.

  3. Nechcete snižovat ceny příliš často: Někteří obchodníci se rozhodnou neposkytovat příliš často slevy, aby nevytvořili představu, že jejich produkty jsou méněcenné nebo že jejich ceny jsou příliš vysoké.

  4. Chcete zachovat hodnotu značky: Některé značky chtějí zachovat pocit exclusivity a luxusu, což může být obtížné, pokud pravidelně poskytujete slevy.

Samozřejmě, že tyto důvody neplatí pro každou společnost, ale mohou být užitečné pro pochopení toho, proč některé společnosti jako třeba náš e-shop, neposkytují velké povánoční slevy. Místo toho prodejci mohou mít menší slevy po celý rok nebo poskytovat jiné druhy výhod, jako například 100 Kč při vložení vašeho e-mailu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz