Materiály, které používáme.

Co je CORDURA®?

 

Tkanina CORDURA® je kolekce látek kvalifikovaná společností INVISTA pro použití v široké řadě produktů od zavazadel a batohů po boty, vojenské oblečení a sportovní oblečení. Tkaniny značky CORDURA® jsou známé pro svou dlouhodobou životnost a odolnost proti oděru, roztržení a oděru.

Je to technická tkanina s extrémně vysokou odolností proti prodření či roztržení. Dle použití bývá též opatřena silným polyuretanovým zátěrem (např. batohy) či vodoodpudivou úpravou na bázi teflonu (batohy, oblečení). Cordura je třikrát odolnější než polyester, dvakrát odolnější než klasický nylon. Produkty z materiálu Cordura jsou využívány všude tam, kde je potřeba vysoká odolnost a dlouhá životnost materiálu.

 

Jak o CORDURU® pečovat? 

Výrobky vyrobené z tkanin CORDURA® jsou vyrobeny tak, aby vydržely a obecně se o ně snadno pečuje. 

Nečistoty lze odstranit čističem ve spreji nebo saponátem a vodou. Vyhněte se čisticím prostředkům na bázi chlóru nebo bělidel.


Olej nebo mastnotu nejprve ošetřete rozpouštědlem pro chemické čištění, poté čističem ve spreji nebo saponátem a vodou. Opět se vyhněte čisticím prostředkům na bázi chlóru nebo bělidel.

 

cordura-jpg

 

Co je NanoSphere®?

NanoSphere® polstrování zad, použité na našem batohu MINATO 2.0, je dokončovací technologie založená na nanotechnologii, která poskytuje přirozený samočistící efekt a extrémně vysokou úroveň odpuzování vody a nečistot. Pomocí nanotechnologií bylo možné přenést nepřilnavý a samočisticí proces některých rostlin a hmyzu pozorovaných v přírodě na textilie. Tento proces specificky mění povrch textilie pomocí nanočástic.

Jak NanoSphere® funguje?

Povrchová úprava NanoSphere® je z strukturovaného textilního povrchu. Stejně jako povrch listu, který je podobný pohoří, tvoří jemné nanočástice hrubou strukturu. Voda, nečistoty a látky jakéhokoli druhu nemohou ulpívat na tomto „kopcovitém“ povrchu. Jednoduše stékají nebo je lze snadno opláchnout trochou vody.

 

Jaké výhody může NanoSphere® poskytnout?

Povrchová úprava NanoSphere® poskytuje textiliím extrémně vysokou úroveň odpuzování vody a nečistot. Povrchová úprava je navíc vysoce odolná proti oděru. Nanosphere® je na látce permanentní, i když je vystavena značnému opotřebení a častému praní a čištění.

 

 

Co je Kortexin? 

Jedná se o 100% polyester s nánosem čistého nerecyklovaného PVC na rubové straně. Kortexin se vyznačuje svou špičkovou kvalitou, výbornými vlastnostmi a užitnými parametry. Z lícové strany je Kortexin opatřen vodoodpudivou úpravou (W/R). V nabídce našich produktů máme mnoho barevných odstínů.

 

Jak o Kortexin pečovat? 

Textilní materiál čistěte buď nasucho jemným kartáčkem, nebo lehce navlčeným hadříkem. Materiál nechejte volně vyschnout při pokojové teplotě.

 

Popruhy na batohu? 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz