Jak vybrat batoh?

Pokud jste nedávno objevili lásku k turismu, je pravděpodobné, že uvažujete o investici do opravdu dobrého batohu: Je to nezbytná součást sady nářadí pro dobrodruha. Ať už si užíváte dlouhou denní túru nebo zdoláváte těžký terén, potřebujete batoh, který se přizpůsobí vašemu typu postavy a unese těžká břemena efektivně a pohodlně.

Ale výběr batohu může být zastrašující – zvláště pro kupujícího poprvé. Mnoho produktů na dnešním trhu je poměrně technických a ze samotného žargonu výbavy se vám může zatočit hlava. Pak je tu problém znát ty správné otázky. Zde je návod, jak vybrat správný batoh, abyste se mohli s důvěrou vydat na cestu.

 

1. Přemýšlejte o tom, k čemu to budete používat.


Pěší turistika v horkých teplotách znamená výběr batohu s dobrou ventilací. Než do batohu investujete, udělejte si čas na rozmyšlenou, na jaké výlety ho budete používat. Velikost je důležitým faktorem. 

Zejména při turistice se také pravděpodobně setkáte s teplým počasím, takže hledejte batoh, který nabízí dostatečnou ventilaci pro vaše záda. I v zimě si poradíte s vlhkostí a dobře větraný batoh zabrání hromadění potu na zádech, který vás obírá o tělesné teplo a může také způsobit tření.

Pokud však potřebujete batoh jenom do města, nebude nutné mít ventilaci. Bude lepší mít batoh co nejlehčí. 

 

2.Vyberte si batoh moudře.

 

Chcete-li zúžit možnosti, zvažte, kolik objemu budete v balení potřebovat. Na týdenní výlet nebo na zimní výlet, který vyžaduje objemné vybavení, zvažte batoh s objemem 65 až 70 litrů nebo více. Na 3-5 nocí, nebo výlety v teplejším počasí by mělo vyjít 50 až 70 litrů. Na prodloužený víkend si můžete vzít balení 30 až 50 litrů.

Do batohu o objemu přibližně 30 litrů se vejdou všechny vaše nezbytnosti na celodenní turistiku, plus svačiny, voda a oblečení navíc. Pokud vezete doplňky pro děti, můžete vyskočit až na 40 litrů. U menších denních batohů obvykle nemůžete upravit postroj tak, aby vám seděl, takže se ujistěte, že vám batoh pohodlně sedí, když je naložený. 

 

3. Vyberte správnou velikost.


Jakmile si vyberete model, nechte prodejce změřit váš trup (od boků po kořen krku), aby určil velikost batohu, kterou budete potřebovat. Mějte na paměti, že někteří výrobci nabízejí bederní pásy a nastavitelné ramenní popruhy v několika velikostech pro doladění střihu.

 

4. Zvažte příslušenství.


Příslušenství zahrnuje pláštěnku na batoh, nádržku na hydrataci nebo další popruhy k připevnění věcí k batohu. Případně další popruhy na hruď. 

 

5. Děti a batohy.


Obecně platí, že aktivní děti mohou nést asi 20 procent své tělesné hmotnosti, i když neaktivní děti mohou potřebovat nést méně. Děti ve věku 5-10 let zvládnou batohy o objemu 1500 až 2500 krychlových palců. Na velmi krátkou denní túru s extrémně nízkou zátěží může dítě použít brašnu nebo batoh. Ale na delší výlet s větším nákladem budou nadějní dobrodruzi potřebovat také batoh, který má rám, který pomáhá nést váhu.

 

Mrkněte se naší nabídku batohů značky Batohiro.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz