Jak pečovat o batohy

Batohy značky Batohiro jsou velmi odolné a snadno se udržují, ale stejně jako jakýkoliv jiný předmět, mohou být ušpiněné nebo poškozené. Zde je několik tipů, jak pečovat o vaše batohy a udržet je ve skvělém stavu:

 1. Nejprve se vyhněte kontaktu s chemikáliemi. Například benzín, rozpouštědla nebo agresivní čistící prostředky mohou poškodit povrch polyesteru/Cordury. Pokud se batoh dostane do kontaktu s těmito látkami, opláchněte ho co nejdříve vodou.
 2. Vyhněte se také vlhkosti. Polyester i Cordura je odolný proti vodě, ale pokud je batoh dlouhodobě vystaven vlhkosti, může se začít rozpadat nebo plesnivět. Pokud je batoh mokrý, nechte ho uschnout na vzduchu, ale vyhněte se přímému slunečnímu záření nebo teplu, protože to může způsobit deformaci nebo změnu barvy.
 3. Pravidelně čistěte povrch batohu. Pro odstranění lehčích nečistot stačí batoh otřít vlhkým hadříkem nebo ho opláchnout pod tekoucí vodou. Pro odstranění většího nečistot nebo skvrn můžete použít měkký kartáč nebo štětec a jemné prací prostředky na bázi vody. Ujistěte se, že batoh po čištění důkladně osušíte.
 4. Chraňte batoh před poškozením. Některé batohy mají na spodní straně ochrannou vrstvu, která je chrání před poškozením od povrchu, po kterém se nesou.
 5. Pokud si chcete být na 100% jistí, že váě batoh vydrží vše, použijte naší NANO impregnaci na batohy.

 

Jak batoh čistit? 

 1. Nejdříve je důležité odstranit co největší množství nečistot z povrchu batohu. To můžete udělat pomocí vlhkého hadříku nebo kartáče s měkkými štětinami.
 2. Připravte si roztok čisticího prostředku, který je vhodný pro polyesterové výrobky. Můžete použít například mýdlo nebo prací prostředek pro jemné prádlo.
 3. Batoh důkladně opláchněte vodou a nechte ho uschnout.
 4. Pokud jsou na batohu viditelné skvrny, můžete je odstranit pomocí odstraňovače skvrn nebo pomocí octa a vody. Smíchejte lžíci octa s jednou šálkem vody a naneste směs na skvrny. Nechte působit přibližně 15 minut a poté batoh důkladně opláchněte.
 5. Abyste zabránili opětovnému zašpinění batohu, můžete ho pravidelně impregnovat speciálním NANO prostředkem pro ochranu textilie.
 6. Nikdy nedávejte batoh do sušičky ani ho nedávejte na přímé sluneční záření, což by mohlo způsobit jeho poškození.

Doufám, že vám tyto tipy pomohou udržet váš batoh v dobrém stavu a pěkně čistý.

Nakupte u nás batoh a hezky se o něj starejte. :)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz