Co si zabalit na krátký výlet (+ SEZNAM)

Ne každý výlet je epickým dobrodružstvím. Cestujeme častěji spíše na méně než týden. Možná vás láká sáhnout po obvyklém kufru, který si můžete zabalit na třídenní až pětidenní výlet. Odolejte! Balení na krátké cesty se liší od balení na týden nebo déle.

 

Krátké cesty mají obvykle jeden cíl a jsou vždy rychlé. Nebudete toho tolik potřebovat a pokud na něco zapomenete nic se neděje. Získejte také lepší představu o počasí a svých aktivitách, což vám usnadní omezení položek „kdyby náhodou“ a dodržování seznamu věcí, které jste si napsali.

 

Ať už jste ostřílený cestovatel, který hledá chytřejší a lehčí způsob sbalení báglu, nebo nováčkem - průzkumníkem (vítejte!), který se snaží zorientovat, tady je to, co potřebujete vědět, abyste se na krátký výlet dobře zabalili.

 

Použijte malý batoh

 

Pokud již cestujete pouze s příručními zavazadly, skvěle! Možná však budete chtít zvážit použití něčeho ještě menšího, než je vaše obvyklá taška či kufřík. Výběr větší tašky nebo kufru vás může svádět k vyplnění prázdných kapes a dalšího prostoru více věcma, než potřebujete. Místo maximálního přenosného kufru (45 L) zvažte mírnější 35L batoh. Ideálně třeba MINATO nebo TAKOYO.

 

 

IMG_2332 2

 

Zkontrolujte počasí a svůj itinerář

 

Den nebo dva před odjezdem zkontrolujte počasí tam kam jedete. Jelikož je vaše cesta krátká, získáte přesnou představu o tom, zda budete deštník potřebovat nebo ne. Znáte-li počasí, můžete vyškrtnout nepotřebné věci, vybrat si svůj cestovní šatník dobře a vzít si s sebou věci, které skutečně potřebujete.

 

Měli byste také promyslet svůj itinerář. Dokonce i když jste spíše spontánní cestovatel, rozhodněte se, zda byste mohli skočit na stopu nebo ne, než začnete házet věci do batohu. 

 

 


Začněte se základní výbavou

 

Vždy zabalíme následující náležitosti bez ohledu na to, jak dlouhou cestu absolvujeme. Tyto nezbytné věci jsou neměnnou základnou každého balicího seznamu.

 

 

Cestovní a letecká výbava

 

Peněženka

Cestovní pas (pokud cestujete do zahraničí) nebo průkaz totožnosti

Láhev na vodu

Sváčka

Oční maska

Špunty do uší

Šála nebo malá deka (pro lety)

Cestovní polštář (pro lety)

 screen_2x

Elektronika

 

Telefon

Nabíjecí šňůry

Kniha nebo e-čtečka

Sluchátka

Adaptér (pokud cestujete do zahraničí)

 

Toaletní potřeby

 

Mýdlo a šampón

Kondicionér

Zubní kartáček

Zubní pasta

Opalovací krém

Žiletka

Základní makeup 

Malá lékárnička

 

Random doplňky

 

Deštník

Čepice

Sluneční brýle

Sprej proti hmyzu

Externí baterie

Notebook

 

 

Kontrolní seznam pro krátké cesty

 

Oblečení je nejrůznorodějším prvkem jakéhokoli seznamu balení. Vždy budete potřebovat peněženku, telefon a nabíječku. Ne vždy budete potřebovat sedm párů spodního prádla nebo dva svetry.

 

U tří až pětidenních výletů se omezte na dva nebo tři kusy oblečení, které můžete snadno kombinovat. Níže najdete základní kontrolní seznam pro krátké cesty, který používám pro čtyřdenní výlety.

 

Spodní prádlo

 

4 páry spodního prádla

2-4 páry ponožek

 scrdddeen_2x

Oblečení

 

1 džíny

1 pár kraťasů

3 trička

1 mikina nebo lehká bunda

doplňky (náhrdelník, náušnice)

1 kabát, čepice a šála pro zimní cestování

 

Obuv

 

Tenisky

Žabky (záleží kam jedete)

 

Notebook

 

I ty nejlehčí notebooky vám do tašky přidají pár kilogramů a objem. Než si je vložíte do pouzdra na notebook, zeptejte se sami sebe, zda to opravdu potřebujete, na pracovní cesty. Jelikož se jedná o krátký výlet, zkuste se hecnout, abyste byli přítomni a odpojte se od sítě. 

 

Váš telefon vám umožní udělat vše, co musíte, a všechno ostatní může počkat, až se vrátíte.

 

Jak rychle zabalit a být připraven vyrazit

 

Balení věcí na dovču nebo trip je zábava. Už jen ten pocit, že někam vyrážíte je vzrušující. Ale nemám vždy čas strávit více než dvacet minut rvaním svých věcí do batohu. To platí zejména před krátkými výlety (spontánní útěk!).

 

Abych se pokaždé rychle zabalil, tady jsou moje tři hlavní triky na závěr:

 

Nechte základní věci v batohu a neustále je nevybalujte. Vyndávejte z batohu pouze věci, které používáte na cestách, jako jsou vaše cestovní toaletní potřeby, palubní vybavení atd. Tato taktika vám ušetří čas.

 

Pokud se chystáte vyrazit na třídenní až pětidenní výlet a potřebujete vědět, co si zabalit, začněte s věcmi, se kterými vždy cestujete, jako je peněženka, telefon, nabíječky, toaletní potřeby a základní potřeby k letu. Poté zkontrolujte počasí a vyberte si dva nebo tři kusy oblečení připravené na počasí, které můžete snadno kombinovat.

 

Dejte to dohromady a zabalte je do menšího batohu, než abyste přesahovali limity svého povoleného zavazadla. Vyhnete se přebalování kufru na letišti, doplácení poplatku a můžete se lehce pohybovat. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz