Co je to Hipster styl část 2.

Hipster styl je subkulturní trend, který se objevil v první polovině 21. století a který se proslavil zejména v mladších generacích. Tento styl se vyznačuje především neortodoxním mixem různých módních prvků, které jsou často inspirovány minulými styly a subkulturami.

Kořeny hipster stylu sahají až do 20. století, kdy se objevily první subkultury, které se vyznačovaly svým odlišným způsobem života a stylem od mainstreamu. Například beatniky 50.let, kteří se proslavili svým bojem proti konzumní společnosti a hledáním spirituálních hodnot, nebo punková subkultura 70.let, která se vyznačovala svým odporem vůči establishmentu a autoritám.

V posledních desetiletích se hipster styl začal rozvíjet a nabývat na popularitě, zejména v oblastech jako Brooklyn, Portland nebo Londýn. Tato subkultura se vyznačuje neortodoxním a nekonformním stylem, který se skládá z prvků různých minulých módních trendů, jako jsou vintage oděvy, plnovousy a brýle s tlustými obroučkami.

Hipster styl také často zahrnuje prvky z alternativního a bohemistního stylu života, jako jsou kavárny a knihkupectví s antikvariátními knihami, vinylové desky, atd. Tyto prvky mají symbolizovat odmítnutí konzumního způsobu života a hledání autenticity.

I když hipster styl vznikl jako subkulturní trend, stále více se prosazuje do mainstreamu, a stal se tak populárním nejen mezi mladými lidmi, ale i mezi lidmi různého věku a sociálního prostředí.

Zkrátka hipster styl je specifickým subkulturním stylem který si bere prvky z historie a přeměňuje je na nový, neotřelý styl, který se vyznačuje odlišností od běžného konzumního stylu života.

 

Podívejte se na naše batohy a zkuste něco nového. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz