Co je módní styl TECHWEAR?

Techwear je jedním slovem budoucnost. Koukněte na naše batohy

  

Urban techwear (nebo jen zkráceně „techwear“) se zrodil z nepravděpodobného přechodu mezi módou a takzvaným outdoorovým stylem. Tento nově rozvíjející se styl spojuje formu s neúnavným zaměřením na funkci.

 
Pantalon Cargo Techwear _Nokutan_

 

 

 

Techwear Style Guide_ Techwear Bible _ Techwear Fashion & Brands

 

Zatímco volnočasový styl, jak ho dnes známe, často překračuje hranici mezi estetikou a užitkem, techwear rozhodně tuto linku úplně ignoruje. Proč by v naší budoucnosti s technologickými možnostmi nemohlo mít něco obojí? 

 

Jde o módní styl, který se dívá dopředu. Zatím co hodně módních směrů se dívá do minulosti a čerpá inspiraci z toho, co už bylo. Jedná se o takový sci-fi žánr, pokud jde o módu. Tím je myšleno, že nečerpá z minulosti, ale snaží se přizpůsobit dnešním potřebám a taky těm budoucím. Tento futuristický modní styl k nám pomalu ale jistě přichází z Asie a vychází z tamějšího extravagantního přístupu k módě. 

 

Estetika techwear je dále silně ovlivněna futuristickými uměleckými styly, jako je třeba Cyberpunk (myslím tím například kultovní film Blade Runner nebo Ghost in the Shell).

 

Většina techwear spadá do jedné ze dvou kategorií: „šedá“ (elegantní, decentní, matná či lesklá) nebo „černá“ (nápadná, inspirovaná vojáky).

 

V Česku se s tímto stylem setkáme zatím jen málo. Aktuálně ho již ale prodávají různé řetězce, které se tímto stylem inspirují. Jedná se například o Pull and Bear, Bershka či Zara, které jsou na českém trhu dostupné.

 

_

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz