Bezpečnost především

Jak zajistit bezpečný pohyb na silnici za tmy nebo snížené viditelnosti?

Bezpečnost a viditelnost ve tmě, v šeru nebo v mlze při běhání na silnici, při jízdě na kole, koloběžce či bruslích nebo jakémkoli pohybu po městě či v přírodě poskytne magnetická odrazka CLIP-ON. Vaše dokonalá viditelnost podpoří bezpečnost a zajistí, že vás řidiči a další účastníci silničního provozu, vždy uvidí na dostatečnou vzdálenost.

Vidět a být viděn patří mezi základní pravidla bezpečnosti silničního provozu. Kromě toho zákon ukládá chodcům, kteří se, v případě snížené viditelnosti, pohybují mimo obec v místě, které není osvětleno pomocí veřejného osvětlení, aby na sobě měli prvky z retroreflexního materiálu na takových místech, aby byly viditelné pro ostatní účastníky silničního provozu.

Reflexní materiály

Pokud na sobě máte oblečení s reflexními prvky, budete vidět na 3x větší vzdálenost, než kdybyste na sobě měli bílé oblečení. Jede-li řidič mimo obec rychlostí 75 km za hodinu, potřebuje minimálně 1,5 sekundy, aby si uvědomil hrozící nebezpečí. Teprve pak začne reagovat. Za dobu 1,5 sekundy ujede vzdálenost zhruba 30 metrů. 

Než začne s úhybnými manévry, ujedete bezmála dalších 100 metrů. Bez bezpečnostních prvků nemá šanci se vám vyhnout a hrozí fatální srážka. Máte-li na sobě reflexní doplňky, poskytnete řidiči dostatek času na jakýkoli úhybný manévr.

Magnetická odrazka CLIP-ON

Nechcete-li nosit oblečení s reflexními prvky, pak je alternativní volbou magnetická odrazka CLIP-ON. Pomocí magnetku ji velmi snadno připnete na jakýkoli kousek oděvu – na klopu kabátu či bundy, na náplety rukávů nebo nohavic, na kapucu, na kapsu, na rám kola, na deštník. Zvýší vaši bezpečnost tím, že vás činí dostatečně viditelným na vzdálenost až 125 metrů. To je 5x větší vzdálenost, než u oblečení černého a 2x větší vzdálenost, než u oblečení světlého. 

Magnetická odrazka CLIP-ON svítí totiž reflexními barvami. Volit můžete jednu ze tří barevných variant odrazu – černou, zelenou nebo oranžovou reflexní barvu.


Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz